A tanulókra vonatkozó szabályok a pandémia alatt

Kedves tanulók a járvány ideje alatt kérünk titeket, hogy fokozottan tartsátok be az alábbi szabályokat a fertőzés terjedésének megfékezése érdekében.

• Csak egészségesen gyertek iskolába.
  • A vírus tünetei leggyakrabban a láz, a fáradtság, száraz köhögés, nehézlégzés, esetleg orrdugulás, orrfolyás, torokfájás vagy hasmenés is. Ha esetleg ezt tapasztaljátok magatokon otthon szóljatok szüleiteknek vagy ha az iskolában vagytok, akkor egy pedagógusnak, majd gyertek fel az iskolatitkárhoz.
  • Tartsátok magatokat legalább 2 méter távolságra mindenkitől, aki köhög vagy tüsszent. Miért? Köhögéskor vagy tüsszentéskor apró folyadékcseppek kerülnek a környezetbe, amelyek tartalmazhatják a vírust. Ha túl közel vagyunk, akkor belélegezhetjük a cseppeket és ezáltal a vírust is.
  • Találkozáskor semmi képpen ne öleljétek meg egymást, ne fogjatok kezet egymással, inkább öklözzetek!
  • Kerüljétek a szemetek, az orrotok, és a szátok érintését. Miért? A kezünk számos felülettel, tárggyal érintkezik, melynek során szennyeződhet az ott lévő vírusokkal. Az így szennyezett kézzel a szem, a száj vagy az orr érintése esetén a vírus a szervezetünkbe kerülhet, azaz megfertőződhettek.
  • Mindig hozzatok magatokkal papírzsebkendőt, elegendő innivalót. Csak a saját palackodból, poharadból igyatok! Most ne kínáljátok meg egymást enni és innivalóval.
  • Amikor köhögtök vagy tüsszentetek, takarjátok el a szátokat, használjatok papírzsebkendőt és ez után azonnal dobjátok ki a szemetesbe, ne hagyjátok a padban. A papírzsebkendőt csak egyszer használjátok! Utána alaposan szappannal mossatok kezet. Miért? A vírus cseppfertőzéssel terjed. A köhögési, tüsszögési etikett betartásával megvédjük a körülöttünk lévőket a különböző vírusoktól, így az új koronavírustól is.
  • Az iskolába érkezéskor és távozáskor a főbejáratot használjátok.
  • Iskolába történő belépéskor kézfertőtlenítés szükséges! Az iskola dolgozója által adagolt fertőtlenítőt jó dörzsöljétek el a kezeteken! Majd lázmérés következik.
  • Az iskolában tartózkodás ideje alatt minél kevesebbszer érintkezzetek társaitokkal.
  • Tartsátok meg a 1,5-2 méteres védőtávolságot társaitoktól. Kerüljétek a csoportosulásokat.
  • A maszkot mindig hozzátok magatokkal az iskolába.
  • Szünetekben mindig hordjátok az orrotokat és a szátokat eltakaró maszkot. Ha eszel, iszol szünetben és lehúzzátok akkor, menjetek távol társaitoktól.
  • A szünetekben mindig az osztályotoknak kijelölt területen tartózkodjatok.
  • A mosdóba ne csoportosan menjetek, csak az menjen, akinek szükség van rá!
  • Ha pedagógusotok kéri, akkor tanórán is vegyétek fel a maszkot.
  • Csak a legszükségesebb tárgyakat hozzátok magatokkal.
  • Az ebédlőben is tartsátok be a szabályokat. Az egy osztályba járók étkezzenek egy asztalnál.
  • Mindig alaposan mossatok kezet a mosdókban elhelyezett útmutató alapján:
  • étkezés előtt
  • WC használat után
  • köhögés, tüsszentés után
  • ha szennyezett a kezed.
  • Minden esetben használjatok szappant és a papírtörlőt dobjátok be a szemetes kosárba!

KÉRÜNK TITEKET MINDENKI EGÉSZSÉGE ÉRDEKÉBEN A FENTI SZABÁLYOK BETARTÁSÁRA!

VÉDJÉTEK MAGATOKAT ÉS A KÖRÜLÖTTEKET LÉVŐKET A MEGBETEGEDÉSTŐL!

Nagypeterd, 2020. október 1.
Somogyiné Keszthelyi Judit igazgató