Szülői tájékoztató pandémia alatt

Tisztelt Szülők!

A koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében az alábbiakról tájékoztatja, illetve kéri intézményünk Önöktől:

Tanulóinknak az óraközi szünetekben kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése, mert a távolságtartás nehezen megoldható! Tanórákon a szaktanár dönti el, hogy kéri-e ennek viselését. Mivel nem tudjuk megoldani minden tanórán a távolságtartást, ezért az egyosztályba járó tanulók tanóráit igyekszünk mindig ugyanabban a teremben tartani.

Amennyiben ez mégsem megoldható, akkor a tanórák után felülfertőtlenítést végzünk. Minden tanteremben kihelyeztünk kézfertőtlenítőt, használatra. Naponta többször végzünk felülfertőtlenítést a gyakran használt helyeken és a kézzel gyakran érintett felületeken.

• Javasoljuk, hogy az egyszer használatos maszk helyett, újra használható maszkot hordjanak gyermekeik, amelyet naponta kimosnak ( 60 fok) vagy fertőtlenítenek.
  • Kérjük Önöket, hogy figyeljenek gyermekükre és legyen náluk minden nap:
  • szájmaszk, papírzsebkendő és ne hozzanak otthonról nem az iskolába tartozó dolgokat.
  • Az oktatásban csak egészséges, tüneteket nem mutató gyerekek vehetnek részt.
  • Ezért kérjük Önöket, hogy gyermekük egészségi állapotát fokozottan figyeljék, lázas, köhögő, torokfájásos tüneteket mutató gyermeket ne küldjenek iskolába, közösségbe.
  • Amennyiben gyermeküknél ilyen tüneteket észlelnek, a NNK aktuális eljárásrendje alapján gondoskodjanak orvosi vizsgálatról, illetve erről értesítsék az iskolát.
  • Fokozottan figyeljék a gyermek rokonságába tartozó, külföldön munkát vállaló személyekkel való találkozások kerülését, a közeli érintkezések megvalósulását.
  • A szülő, gondviselő az iskola ajtajáig kísérheti el gyermekét.
  • Bármilyen betegség miatti hiányzást követően a tanulók csak az orvosi igazolással vagy kórházi zárójelentéssel jöhetnek ismét az iskolába, ennek hiányában nem léphetnek az intézmény területére,
  • Ha a család, gyermek hatósági házi karanténba kerül, kérjük Önöket, hogy haladéktalanul értesítsék az iskolát, hogy megszervezhessük a távoktatást.
  • A karantén időszak leteltével, a járványügyi hatóság által kiadott, a járványügyi megfigyelést feloldó határozatot kell bemutatni, ahhoz, hogy a tanuló ismét látogathassa az intézményt.
  • A szülőknek az intézményben személyes ügyintézésre lehetőleg csak előzetes egyeztetés után és egészségesen van lehetőségük, illetve az általunk szervezett szülői programok esetében, az iskola területén csak orrot és szájat eltakaró maszkban, kézfertőtlenítés és lázmérés után tartózkodhatnak.

Nagypeterd, 2020. október 1.
Somogyiné Keszthelyi Judit igazgató