Iskolában az erdő

Pályáztunk, bekerültünk és nyertünk, így 2024. április 8-án, a Fenntarthatósági Témahéttel összefüggésben, az „Iskolában az Erdő” elnevezésű  program keretében, a Kikerics Erdészeti Erdei Iskola és a Mókus Suli Erdészeti Erdei Iskola erdőpedagógusai tartottak 4., 5. és 6. évfolyamos tanulóinknak 1-1 tematikus foglalkozást.

Az előadók játékosan segítették az iskolánkban zajló környezeti nevelést és ismeretszerzést. Diákjaink széles körű tudásra tehettek szert az erdők növény- és állatvilágáról, kapcsolatairól, közelebb kerülhettek a fenntartható gazdálkodás témaköréhez, valamint betekintést nyerhettek az otthoni víztakarékossági és újra hasznosítási lehetőségekről is. Az erdőpedagógusok által tartott foglalkozások felhívták a gyermekek figyelmét a természettel való törődés fontosságára.

Nagyon örülünk, hogy a nagypeterdi diákok is csatlakozhattak az Országos Erdészeti Egyesület és az Erdészeti Erdei Iskolák által szervezett programhoz. Köszönjük a foglalkozásokat.

 A programról további részleteket olvashatnak az alábbi linkre kattintva:

https://iskolabanazerdo.hu/programunkrol